O nas

O nas

Czym się zajmujemy

Akademia Fizjoterapii Neuropediatryczenj (AFN) powstała z inicjatywy dwojga fizjoterapeutów Roberta Giezka (Senior Instructor NDT Bobath) oraz Olgi Szymanowskiej (terapeuta NDT Bobath), których drogi połączyły się podczas pracy szkoleniowej i terapeutycznej w 2011 roku. Od tego czasu ich drogi terapeutyczne wzajemnie się przeplatały, aż do stworzenia w 2015 szkoleniowego teamu w ramach koncepcji NDT Bobath oraz szkoleń z zakresu tematyki neuropediatrycznej.

Stworzenie AFN było wynikiem analizy potrzeb fizjoterapeutów pediatrycznych, ciągłego poszukiwania rozwiązań dla pacjenta oraz konieczności selekcji istniejących treści trafiających do słuchaczy, a także przekazywanie wiedzy na najwyższym poziomie.

Akademia Fizjoterapii Neuropediatrycznej (AFN) propaguje wiedzę dotyczącą   szeroko pojętej terapii dzieci z zaburzonym rozwojem. Szkolenia i warsztaty organizowane w ramach AFN uwzględniają najnowsze doniesienia naukowe. Wiedza szerzona podczas szkoleń i warsztatów opiera się o Evidence Based Medicicine (EBM). Nasi wykładowcy to wieloletni klinicyści i praktycy, którzy zdają sobie sprawę z konieczności transferu najnowszych teoretycznych doniesień na rozwiązania terapeutyczne dlatego celem naszych szkoleń jest Evidence Base Practice (EBP), wiedza wykorzystywana w codziennej pracy w gabinecie.